ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15018257
*
nr 1501 8257
Spegel
75x38cm
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2022
kl 20:34:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 18:14:59
1
100 kr
3/11 18:16:59
1
150 kr
7/11 20:26:22
2
150 kr
7/11 20:26:22
1
150 kr (Budbetjänt)
7/11 20:29:58
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1501 8257
Spegel
75x38cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 18:14:59 | 1 | 100 kr |
3/11 18:16:59 | 1 | 150 kr |
7/11 20:26:22 | 2 | 150 kr |
7/11 20:26:22 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
7/11 20:29:58 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23